Dachy z blachy na rąbek – zalety i wady tego rozwiązania

Jednym z najważniejszych elementów konstrukcji domu, na jakie trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę już na etapie planowania budowy, jest system pokrycia dachowego.

Oczywiście na dzisiejszym rynku znaleźć można naprawdę dużo interesujących rozwiązań w tym zakresie – panele dachowe oraz dachówki występują obecnie w wielu formach, kształtach, kolorach oraz możliwościach personalizacji czy dopasowania do konstrukcji domu. Mamy na przykład panele elewacyjne, blachodachówki oraz szereg innych tego rodzaju technologii, dzięki którym można zbudować dokładnie taki dach, jaki będzie odpowiedni zarówno dla nas, jak i charakterystyki domu. Jak podjąć odpowiedni wybór w tej kwestii?

System pokrycia dachowego – rąbek stojący

Jeśli chodzi o niezbyt duże nachylenie dachu, najbardziej optymalną opcją wydaje się dach wykonany z blachy na rąbek. Dlaczego rozwiązanie to cieszy się popularnością od wielu, wielu lat i nadal wiedzie triumfy w tym zakresie? Mimo tego, że na rynku nieustannie pojawiają się nowe propozycje pokryć dachowych, to śmiało można powiedzieć, że mamy tu do czynienia z rozwiązaniem ze wszech miar uniwersalnym i ponadczasowym.

Pokrycie dachowe tego rodzaju charakteryzuje się przyzwoitą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne bez konieczności zaginania rąbka. Sprawuje się świetnie w różnych strefach prędkości wiatru, jak również w sytuacji, w której dach jest wystawiony na intensywne działanie pary wodnej. Przy średniej wilgotności oraz zwyczajnych warunkach także system ten będzie znakomity, w szczególności w przypadku użycia odpowiednich oryginalnych klipsów mocujących.

 

Panele elewacyjne a panele dachowe innego rodzaju – różnice

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dachy na rąbek stojący zdecydowanie różnią się od innych rodzajów pokryć dachowych. Nie mamy tutaj do czynienia z dachówkami, jakie widujemy na ogromnej części budynków mieszkalnych oraz innych. Blacha na rąbek stojący charakteryzuje się nieco innym wyglądem – szerokość paneli można tutaj dostosować do swoich potrzeb, a materiały z jakich poszczególne panele zostały wytworzone, to chociażby tytan, cynk i kilka innych.

Pokrycie dachu taką blachą z pewnością będzie wyróżniać budynek na tle innych – warto jednak także zauważyć, że blachę na rąbek stojący charakteryzuje także łatwość montażu oraz zdecydowanie pełna funkcjonalność i praktyczność. Niewiele istnieje tak ergonomicznych i przyjaznych nawet w najbardziej intensywnej eksploatacji rozwiązań na polskim rynku.

 

Panele na rąbek stojący – zaufaj specjalistom w branży pokryć dachowych

Jeśli chodzi o wykonanie pokrycia dachowego z blachy na rąbek stojący, zdecydowanie warto zaufać profesjonalistom. Wśród nich jest z pewnością nasza firma. Oferujemy szeroki zakres usług, jeśli chodzi o panele elewacyjne tego rodzaju. Gwarantujemy indywidualne, w pełni profesjonalne podejście do każdego klienta oraz sprostanie jego potrzebom czy oczekiwaniom. Niezależnie od tego, czy mówimy o bardzo dużej konstrukcji posiadającej liczne okna dachowe, czy też o niewielkim pokryciu dachu, z pewnością sprostamy każdemu wyzwaniu. W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim pełne zadowolenie. Zapraszamy do kontaktu.

Close Menu
×
×

Koszyk

W naszej ofercie:blacha aluminiowa na dach, blacha na rąbek, elewacje wentylowane, pokrycie dachu, produkcja obróbek blacharskich, produkcja paneli z blach, spawanie aluminium, system przeciwśniegowy na dachy, systemy komunikacji dachowej, blacha dachowa. Usługi frezowania CNC