Blacha na rąbek - Dach wykonany z paneli odporny jest na uszkodzenia mechaniczne

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że odpowiednio dobrany dach to podstawa komfortowego życia w nowo powstałym domu. Wybór, który jest obecnie na rynku, jest naprawdę ogromny i obszerny, w związku z czym każdy z pewnością będzie w stanie znaleźć coś najbardziej dla siebie odpowiedniego – dla siebie, swoich potrzeb oraz, przede wszystkim specyfiki i charakterystyki domu. Z pewnością jest to kwestia, nad którą trzeba się dogłębnie zastanowić, ponieważ dach jest jednym z najbardziej istotnych elementów każdego budynku tego rodzaju, niezależnie od tego, czy mowa o budownictwie jednorodzinnym, czy nieco większej inwestycji. Coraz więcej osób przy budowaniu domu decyduje się na dach z blachy na rąbek stojący – jest to rozwiązanie, które bez wątpienia niesie ze sobą długą listę korzyści. Polecane są między innymi dachy bez konieczności zaginania rąbka, które przy okazji są rozwiązaniem nad wyraz praktycznym i funkcjonalnym.

Trwały system pokrycia dachowego – blachodachówka, która chroni przed korozja dachu

Niezależnie od tego, czy dach jest wystawiony na intensywne działanie pary wodnej, czy też na jakiekolwiek niesprzyjające zjawiska atmosferyczne, powinien charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością. Blacha na rąbek stojący spełnia tę funkcję w stu procentach – niezależnie od tego, jakie jest nachylenie dachu, dzięki temu rozwiązaniu można mieć pewność stabilnej konstrukcji w różnych strefach prędkości wiatru oraz średniej wilgotności, która nawet znacznie przekracza normę. Jeśli chodzi o najbardziej optymalny wybór w zakresie pokryć dachowych, właśnie ta technologia (za wyjątkiem obszaru górskiego) będzie sprawować się najlepiej. Blachy na rąbek są bowiem uniwersalne, praktyczne oraz, przede wszystkim, niezwykle łatwo dostępne, przystępne w montażu i stosunkowo tanie względem innych rozwiązań tego rodzaju. 

Dach z blachy na rąbek.
Dach z blachy na rąbek

Panele elewacyjne na rąbek stojący – panele dachowe idealne na pokrycie dachowe

Panele dachowe tego rodzaju wykonane z materiałów takich jak tytan, cynk oraz inne, charakteryzują się najwyższą wytrzymałością, jakiej można oczekiwać od takich rozwiązań. Zastosowanie odpowiednich oryginalnych klipsów mocujących z pewnością jest znaczącą kwestią, tak samo jak skorzystanie z usług renomowanych firm zajmujących się sprzedażą oraz montażem tego typu rozwiązań związanych z wykładaniem dachu – wśród takowych przedsiębiorstw jesteśmy rzecz jasna my, a więc firma z ugruntowaną pozycją na rynku, dzięki czemu możemy zapewnić najwyższą jakość wszystkich proponowanych przez nas usług. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w zakresu wszelkich czynności wchodzących w skład układania paneli dachowych oraz ich dystrybucji.

Panele dachowe na rąbek.
Blacha na rąbek

Poznaj koszt pokrycia dachu blachą na rąbek stojący – Zapytaj o cenę

Pokrycie dachu blachą na rąbek stojący oferowane przez nas jest nie tylko wytrzymałe, ale także nad wyraz funkcjonalne, dzięki czemu współpraca z nami jest gwarancją doskonałej inwestycji. Działamy w branży pokryć dachowych od wielu lat, dostarczając klientom najbardziej nowoczesne rozwiązania oraz materiały najwyższej jakości. W naszej ofercie znajdziesz pokrycia dachowe, które w pełni sprostają wszelkim Twoim wymaganiom oraz oczekiwaniom, w związku z czym nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić do skontaktowania się z nami oraz ustalenia tego, czego potrzebujesz – my powiemy Ci o cenie i już niebawem będziemy mogli przystępować do wszelkich zleconych nam działań.

Koszt pokrycia dachu blachą na rąbek stojący.
Blacha na rąbek stojący

Blacha płaska na każdy dach

Dach z blachy płaskiej jest idealny bez względu na to, jak duży kąt nachylenia jest zaplanowany. W zależności od niego, ustalany jest odpowiedni rąbek. Nie ważne więc, czy Twój dom ma dach o kącie nachylenia 8o, czy 25o, znajdziemy dla niego idealne mocowanie. Należy pamiętać jednak, że rąbek stojący wymaga minimum 4o spadku, ale niektóre panele dachowe będą nadawać się do użycia dopiero przy 7-8o aż do 25o. Na całe szczęście nie jest to jedyne łączenie blachy i do wyboru jest również:

  • rąbek podwójny, 
  • rąbek kątowy 
  • rąbek leżący

Układanie paneli z blachy na dachu na rąbek pojedynczy i kątowy zdarza się, kiedy jego nachylenie jest większe niż 25o, dzięki temu nie musimy martwić się o szczelność dachu. Ostatnie już łączenie blachy, czyli rąbek leżący, będzie stosowany w przypadku krótkich paneli. Jeśli nie wiesz na jaką blachę i rąbek się zdecydować to zobacz nasze przykładowe realizacje i pamiętaj, że blacha może być także w innym kolorze i spokojnie dopasujesz ją do swojej wizji.

Blachy na rąbek mogą efektownie wyglądać na każdym dachu. Panele mogą mieć różne kształty i w zależności od Twoich wymagań długość i szerokość paneli może być inna. Ciekawie wyglądają długie arkusze blachy z rąbkiem stojącym. Każdy dom może być zaopatrzony w dach z blachy płaskiej, ponieważ jest ona dokładnie zabezpieczona przed korozją. Oferowane przez nas produkty charakteryzują się wysoką trwałością blachy, a ich ułożenie na dachu zapewni spokój na lata. Dzisiejszy materiał, z którego powstają dachówki, zapewnia ładne i efektowne pokrycie dachu blachą na rąbek stojący zarówno w budynku mieszkalnym, jak i przemysłowym. Nie ma też przeszkody w kładzeniu blachy na rąbek jako panel kiedy w dachu są okna dachowe przy pełnym deskowaniu, czy płyt osb. W takim przypadku oferujemy produkty dopasowane wielkością i szerokością do dostępnej przestrzeni.

Na wszystkie dodatkowe pytania z chęcią odpowiemy telefonicznie, mailowo oraz na miejscu w naszej siedzibie. Tam też zapraszamy do zapoznania się z naszymi panelami z blachy i przykładami łączenia na rąbek stojący.

Dach z blachy na rąbek stojący tak jak blacha płaska odporny jest na korozję

Blacha płaska obecnie dostępna jest przede wszystkim w postaci tradycyjnych zwojów, gotowych paneli dachowych, jak i nowoczesnych płytek. Dach z blachy na rąbek to zdecydowanie efektywniejsze i efektowniejsze rozwiązania niż standardowa blachodachówka. Pokrycia z blachy płaskiej, na rąbek stojący to klasyczne rozwiązanie montażu paneli i pokryć dachowych, które doskonale sprawdzają się zarówno w zastosowaniu na dachach nowoczesnych domów, jak i tych inspirujących się klasyczną architekturą. Montaż dachu na rąbek wymaga instalacji specjalnych arkuszy, kierując się od strony okapu do kalenicy. Dach z blachy na rąbek wymaga również deskowania, a także obróbki pokrycia. Blacha płaska na rąbek stojący to rozwiązanie, które nie wymaga mocnej konstrukcji podłoża dachu. Dzięki temu, że kontrłaty kładzie się wzdłuż krokwi, to nie potrzebne jest bardzo mocne mocowanie na krawędziach. Estetyka konstrukcji polega także na tym, że rozmieszczenie odpowiednich otworów montażowych wzdłuż tzw. rąbka, sprawia, że mocujące wkręty są zawsze dokładnie zasłonięte przez sąsiadujący panel. Z kolei zastosowanie nowoczesnego rozwiązania, jakim są zamki zatrzaskowe, to nie tylko skrócenie czasu montażu, ale również jeszcze lepszy wygląd. Produkty usługi wykonywane przez nas to przede wszystkim wysokogatunkowe materiały, a wykorzystana blacha płaska na rąbek służy klientom przez bardzo długi czas.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy: Kraków, ul. Kamienna 10 Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00

Dach z blachy na rąbek - Sprawdź nasze realizacje - Montaż na terenie całej Polski

Poprzedni
Następny
Close Menu
×
×

Koszyk

W naszej ofercie:blacha aluminiowa na dach, blacha na rąbek, elewacje wentylowane, pokrycie dachu, produkcja obróbek blacharskich, produkcja paneli z blach, spawanie aluminium, system przeciwśniegowy na dachy, systemy komunikacji dachowej, blacha dachowa. Usługi frezowania CNC